Kod ośrodka:

Login:

Hasło:
Nie pamiętam hasła - kliknij tu


Jeśli jesteś nowym użytkownikiem

Szanowni Państwo,
Zachęcamy do uzupełnienia orpkp za rok 2021 i wprowadzenia Państwa danych do 15 stycznia 2022 (dane ciężarnych, wstępne diagnozy, zdjęcia, filmy z badania). Dla tych z Państwa którzy wprowadzą do 5 rekordów - Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kardiologii Prenatalnej (Uchwała z dnia 22 grudnia 2021) przekaże Państwu gratyfikację finansową w wysokości 500 zł. Dla tych, którzy wprowadzą więcej rekordów suma będzie odpowiednio większa. Przypominamy, że nie wprowadzamy małych mięśniowych ubytków typu VSD, pojedynczych skurczów dodatkowych, bright spotów, czy izolowanych wysięków w osierdziu. Rekord musi być uzupełniony o dane noworodka.

W Nowym Roku 2022 przypominamy Państwu o możliwościach konsultacji on-line w oparciu o obrazy i filmy wprowadzone do orpkp.

Zachęcamy także do udziału w nowym cyklu szkoleń praktycznych. Do zobaczenia w Łodzi!

W imieniu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kardiologii Prenatalnej

Dr I. Strzelecka oraz Prof. M. Respondek-Liberska
OGÓLNOPOLSKI REJESTR PRZYPADKÓW KARDIOLOGICZNYCH PŁODÓW
ZOSTAŁ OBJĘTY HONOROWYM PATRONATEM PRZEZ FUNDACJĘ SERCE DZIECKA


Patronat Fundacji Serce Dziecka

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!
życzy Ogólnopolski Rejestr Przypadków Kardiologicznych Płodów


KURS POLSKIEGO TOWARZYSTWA KARDIOLOGII PRENATALNEJ EDYCJA ZIMOWA „BADANIE SERCA PŁODU“


Więcej informacji: http://kardiologia-prenatalna.org/kurs-polskiego-towarzystwa-kardiologii-prenatalnej-edycja-zimowa-badanie-serca-plodu/

Zaproszenie

Program

FORMULARZ REJESTRACYJNY

III KONFERENCJA KARDIO-PRENATAL ON-LINE

Szanowni Państwo!
Konferencja Kardio-Prenatal on-line 22-23 maja 2021 - odbyła się.
Strona Konferencji: http://kardiologia-prenatalna.org/zapraszamy-na-iii-konferencje-kardio-prenatal-online/

Krótki opis III KonferencjiZarząd PTKP serdecznie zaprasza miłośników na cykl wykładów szkoleniowych z zakresu kardiologii prenatalnej. Wykłady pod egidą PTKP dostępne są po zalogowaniu, w zakładce "Dydaktyka".

Mapa Polski z ośrodkami kardiologii prenatalnej
wg Ogólnopolskiego Rejestru Problemów Kardiologicznych Płodu
www.orpkp.pl (aktualizacja na dzień 1.06.2020)

Ośrodki referencyjne ( barwa czerwona): Ośrodki pozostałe (barwa niebieska)Zarząd Polskiego Towarzystwa Kardiologii Prenatalnej
Prof. M. Respondek-Liberska Prof. K. Preis Dr hab. n. med. M. Słodki Dr n. o zdr. I. Strzelecka
Opracowanie: dr n. med. P. KordjalikPoparcie wniosku w sprawie uznania Certyfikatów Podstawowego Badania Serca Płodu - Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Czajkowski

Poparcie wniosku w sprawie uznania Certyfikatów Podstawowego Badania Serca Płodu - Prof. dr hab. n. med. Jacek Białkowski

2009-06-08
 Wyróżnienie w konkursie Złoty skalpel 2008

Wyróżnienie ex equo otrzymał projekt kierowany przez prof. Marię Respondek-Liberską. "Konkurs Złoty Skalpel dał możliwość szerszego poznania nowych terapii i technologii, które są przygotowywane przez polskich lekarzy i naukowców z korzyścią dla całego środowiska i systemu opieki medycznej” - powiedział wiceminister zdrowia Marek Haber podczas gali wręczenia dyplomów zwycięzcom konkursu Pulsu Medycyny na wybitnego innowatora w polskiej opiece zdrowotnej. 

„Inicjatywa redakcji Pulsu Medycyny zorganizowania konkursu na wybitnego innowatora w ochronie zdrowia jest bardzo cenna. Gala była okazją do dowiedzenia się o różnych przedsięwzięciach, które są realizowane w Polsce” – podkreślił wiceminister Marek Haber.

www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/10282

Uroczystość odbyła się w warszawskim Hotelu Le Royal Meridien Bristol 28 maja 2009 r. W I edycji konkursu z rąk wiceministra zdrowia nagrody odebrali autorzy pięciu najlepszych projektów. Kierownikom pięciu kolejnych, uzupełniających dziesiątkę prac zakwalifikowanych do II etapu konkursu, pamiątkowe dyplomy wręczyła Magda Sowińska, przewodnicząca jury, redaktor naczelny Pulsu Medycyny.

Ogólnopolski zespół: prof. Aldona Siwińska z Poznania, prof. Krzysztof Preis z Gdańska, prof. Maria Respondek-Liberska, wręczający nagrodę wiceminister zdrowia Marek Haber oraz dr Joanna Dangel z Warszawy i lek. Lech Zdzisław Tobota (administrator bazy). Gościem specjalnym Gali był dr Wojciech Matusewicz, dyrektor Agencji Oceny Technologii Medycznych.

Za najbardziej przełomowe, innowacyjne rozwiązanie poprawiające jakość opieki medycznej w Polsce jury konkursu uznało zastosowanie bakteriofagów w leczeniu infekcji antybiotykoopornych, czyli projekt zespołu prof. Andrzeja Górskiego z Ośrodka Terapii Fagowej przy Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu.

”Cieszę, że jury konkursu doceniło leczenie fagami, gdyż jest to rzeczywiste polskie osiągnięcie. Terapię taką prowadzi zaledwie kilka ośrodków na świecie” – powiedział, gratulując zwycięzcy Marek Haber.

Z uwagi na bardzo dużą różnorodność tematyczną projektów zgłoszonych do konkursu, przewodnicząca jury zdecydowała o ustanowieniu kategorii „Rozwiązania teleinformatyczne w medycynie”, a jury wyróżniło w niej dwie innowacje. Projekt kierowany przez prof. Henryka Skarżyńskiego z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie dotyczy telerehabilitacji pacjentów po operacjach słuchu oraz programu telemedycznego pozwalającego zdalnie kontrolować pracę wszczepionego implantu ślimakowego.

Szefem drugiego wyróżnionego ex equo projektu - Internetowej bazy danych patologii kardiologicznych u płodów - jest prof. Maria Respondek-Liberska z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Nagrodę specjalną przyznano gminie Gdynia za prowadzony przez nią program promocji i profilaktyki zdrowia psychicznego wśród mieszkańców tego miasta. „Gratuluję gdyńskiemu samorządowi zarówno inicjatywy finansowania psychiatrycznej opieki medycznej, jak i odwagi potrzebnej, aby zgłosić program do konkursu” – powiedziała obecna na Gali, przedstawicielka jury konkursowego, dr Joanna Zabielska-Cieciuch, wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego.

Dyplomami dla finalistów konkursu nagrodzono zespół dr Henryka Bursiga z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, który zajmuje się przygotowywaniem autologicznych chondrocytów do przeszczepów w leczeniu ubytków chrząstki stawu kolanowego.« powrót | ^ do góry

© 2003 - 2023 Ogólnopolski Rejestr Patologii Kardiologicznych u płodów
projekt i realizacja Magnum 2