Kod ośrodka:

Login:

Hasło:
Nie pamiętam hasła - kliknij tu


Jeśli jesteś nowym użytkownikiem

Szanowni Państwo,
Zachęcamy do uzupełnienia orpkp za rok 2021 i wprowadzenia Państwa danych do 15 stycznia 2022 (dane ciężarnych, wstępne diagnozy, zdjęcia, filmy z badania). Dla tych z Państwa którzy wprowadzą do 5 rekordów - Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kardiologii Prenatalnej (Uchwała z dnia 22 grudnia 2021) przekaże Państwu gratyfikację finansową w wysokości 500 zł. Dla tych, którzy wprowadzą więcej rekordów suma będzie odpowiednio większa. Przypominamy, że nie wprowadzamy małych mięśniowych ubytków typu VSD, pojedynczych skurczów dodatkowych, bright spotów, czy izolowanych wysięków w osierdziu. Rekord musi być uzupełniony o dane noworodka.

W Nowym Roku 2022 przypominamy Państwu o możliwościach konsultacji on-line w oparciu o obrazy i filmy wprowadzone do orpkp.

Zachęcamy także do udziału w nowym cyklu szkoleń praktycznych. Do zobaczenia w Łodzi!

W imieniu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kardiologii Prenatalnej

Dr I. Strzelecka oraz Prof. M. Respondek-Liberska
OGÓLNOPOLSKI REJESTR PRZYPADKÓW KARDIOLOGICZNYCH PŁODÓW
ZOSTAŁ OBJĘTY HONOROWYM PATRONATEM PRZEZ FUNDACJĘ SERCE DZIECKA


Patronat Fundacji Serce Dziecka

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!
życzy Ogólnopolski Rejestr Przypadków Kardiologicznych Płodów


KURS POLSKIEGO TOWARZYSTWA KARDIOLOGII PRENATALNEJ EDYCJA ZIMOWA „BADANIE SERCA PŁODU“


Więcej informacji: http://kardiologia-prenatalna.org/kurs-polskiego-towarzystwa-kardiologii-prenatalnej-edycja-zimowa-badanie-serca-plodu/

Zaproszenie

Program

FORMULARZ REJESTRACYJNY

III KONFERENCJA KARDIO-PRENATAL ON-LINE

Szanowni Państwo!
Konferencja Kardio-Prenatal on-line 22-23 maja 2021 - odbyła się.
Strona Konferencji: http://kardiologia-prenatalna.org/zapraszamy-na-iii-konferencje-kardio-prenatal-online/

Krótki opis III KonferencjiZarząd PTKP serdecznie zaprasza miłośników na cykl wykładów szkoleniowych z zakresu kardiologii prenatalnej. Wykłady pod egidą PTKP dostępne są po zalogowaniu, w zakładce "Dydaktyka".

Mapa Polski z ośrodkami kardiologii prenatalnej
wg Ogólnopolskiego Rejestru Problemów Kardiologicznych Płodu
www.orpkp.pl (aktualizacja na dzień 1.06.2020)

Ośrodki referencyjne ( barwa czerwona): Ośrodki pozostałe (barwa niebieska)Zarząd Polskiego Towarzystwa Kardiologii Prenatalnej
Prof. M. Respondek-Liberska Prof. K. Preis Dr hab. n. med. M. Słodki Dr n. o zdr. I. Strzelecka
Opracowanie: dr n. med. P. KordjalikPoparcie wniosku w sprawie uznania Certyfikatów Podstawowego Badania Serca Płodu - Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Czajkowski

Poparcie wniosku w sprawie uznania Certyfikatów Podstawowego Badania Serca Płodu - Prof. dr hab. n. med. Jacek Białkowski

2009-06-01
 "Złoty Skalpel" dla prenatalnej diagnostyki kardiologicznej

W dniu 28.2009 roku w hotelu Hotelu Le Royal Meridien Bristol w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w I edycji konkursu Złoty Skalpel na wybitnego innowatora w ochronie zdrowia, zorganizowanego przez „Puls Medycyny”. Jedno z dwóch głównych wyróżnień w kategorii „Rozwiązania teleinformatyczne w medycynie” zostało przyznane zespołowi pod kierownictwem prof. Marii Respondek – Liberskiej z Łodzi, w skład którego wchodzą osoby zajmujące się diagnostyką kardiologiczną płodów z całej Polski, m.in. dr hab. n. med. Joanna Dangel prowadząca referencyjny ośrodek kardiologii prenatalnej w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, za projekt pt. Internetowa baza danych patologii kardiologicznych u płodów.

Opis projektu. 

Opracowana baza danych patologii kardiologicznych u płodów jest jedyną na świecie, stanowiącą dorobek wszystkich lekarzy zajmujących się prenatalną diagnostyką kardiologiczną w danym kraju. Baza danych powstała z wykorzystaniem dostępu do Internetu z każdego miejsca, po zalogowaniu się (nie było potrzeby zakupu dodatkowego sprzętu jak w przypadku wielu innych baz danych). Baza umożliwia wprowadzenie danych ciężarnej oraz chorego płodu (diagnozy, porodu, losów noworodka). Dane zostają zakodowane. Diagnoza jest uzupełniana obrazami zamrożonymi i filmami z badania serca płodu. Wprowadzane dane są weryfikowane przez kierowników wiodących ośrodków kardiologii prenatalnej.

W latach 2004-2008 w bazie zarejestrowano 2158 płodów z 21 ośrodków. Dane te są przeglądane w postaci zaprogramowanych aktualnie 33 raportów.

Analiza danych umożliwiła wprowadzenie nowego podziału wad serca u płodów na: wady serca krytyczne, ciężkie i łagodne. Baza danych umożliwiła też wypracowanie definicji dla poszczególnych ośrodków kardiologii prenatalnej w zależności od liczby analizowanych patologii rocznie (tj. 3-stopniowego systemu referencyjności).

Planowana rozbudowa bazy danych umożliwi raportowanie do ośrodków kardiochirurgii dziecięcej o spodziewanych porodach noworodków z wadami serca. Dobra dystrybucja pacjentów do różnych ośrodków pomoże zapewnić im optymalne postępowanie terapeutyczne.

Ponadto zgromadzona biblioteka obrazów i filmów wspomoże edukację młodzieży lekarskiej. 

 « powrót | ^ do góry

© 2003 - 2023 Ogólnopolski Rejestr Patologii Kardiologicznych u płodów
projekt i realizacja Magnum 2